Stäng
Språk
Meny

Rådgivare

Hur kan vi hjälpa till?

Hello partner!

Vill du träffa en fondförvaltare och höra mer om de möjligheter vi ser på Stockholmsbörsen, inom nordiska krediter, fastighetsmarknaden, Asien och Ryssland?

Eller ha en fördjupande diskussion om riskhantering, ESG-analys, aktiv förvaltning och världens bästa börser? Ta del av vår kunskap och boka in ett möte.

Hör av dig till din kontaktperson!

Försäljning


Peter Gullmert

Försäljningschef

Tel: 08-121 55 051
Mobil: 0724 025 051
peter.gullmert@carnegiefonder.se

Linkedin


Elias Cicek

Institutioner

Mobil: 072-402 50 57
elias.cicek@carnegiefonder.se

Linkedin


Martin Pantzar

Norge

Tel: 08-121 55 054
Mobil: 0724 025 054
martin.pantzar@carnegiefonder.se

Linkedin


Martin Martinelle

Institutioner

Tel: 08-121 55 056
Mobil: 0724 025 056
martin.martinelle@carnegiefonder.se

Linkedin


Henrik Sohlberg

Partneransvarig

Tel: 08-121 55 053
Mobil: 0724 025 053
henrik.sohlberg@carnegiefonder.se

Linkedin


Anders Löwbeer

Partneransvarig

Tel: 08-121 55 052
Mobil: 0724 025 052
anders.lowbeer@carnegiefonder.se

Linkedin


Emilie Fors

Partneransvarig

Tel: 08-121 55 058
Mobil: 072 402 50 58
emilie.fors@carnegiefonder.se

Linkedin


Charlotta Heimer

Privatkundsansvarig

Tel: 08-121 55 050
Mobil: 0724 025 050
charlotta.heimer@carnegiefonder.se

Linkedin


Johan Kruse

Partneransvarig

Tel: 08-121 55 049
Mobil: 0724 025 049
johan.kruse@carnegiefonder.se

Linkedin

Brett utbud

Aktiefonder, räntefonder, blandfonder och allokeringsfonder - hos oss hittar du fonder för de flesta behov.

Professionellt säljstöd

Våra kundansvariga har lång erfarenhet och är utbildade inom både finans (Swedsec är ett krav) och ansvarsfulla investeringar (PRI Academy är också ett krav).

Bred representation

Våra fonder finns hos de flesta försäkringsbolag och på de flesta plattformar.

Kontakta oss!

Våra mest populära fonder bland rådgivare och pensionssparare

Carnegie Total 3 SEK

Total är en allokeringsfond som investerar i våra bästa fonder enligt 60/40-modellen. I familjen finns också försiktigare Carnegie Multi och spetsigare Carnegie Total Plus.

Mer info
Köp fond